hír
Június 9-én a Magyar Mozgókép Fesztiválon láthatja először a közönség A másik érintése című mozit, melynek friss előzetese feszült pillanatokat és a…
továbbmagazin
Egy gyermekét elvesztő házaspár városról vidékre költözik, hogy ott dolgozzák fel a traumát, az igazi változást azonban egy hirtelen jött betegség…
továbbhír
A 2020-ban bemutatott Magdolna című munkája után, a veszprémi Szeretfilm stúdió rendezője, Buvári Tamás leforgatta új, #tüneményesutazás munkacímű…
továbbmagazin
Krasznahorkai Balázs első nagyjátékfilmje csodálatos erdélyi tájakra vezet. A Molnár Levente főszereplésével készült, befelé forduló apa-fiú dráma…
továbbvideó
Szeptember második hetében kerül a mozikba Krasznahorkai Balázs első nagyjátékfilmje, amelyben a Molnár Levente által alakított főszereplő a…
továbbhír
Fekete Pont – Nem szégyen, csak folt címmel iskolai edukációs programot indít két magyar melanoma-alapítvány Benkó Tamás filmrendezővel és Mádai…
továbbhír
A #tüneményesutazás munkacímmel forgatja új nagyjátékfilmjét Buvári Tamás, a főszerepekben Trokán Annával és Orbán Leventével. A lélektani dráma egy…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié